Megvédte címét a MU

Megvédte címét az angol Ligakupában a Manchester United, miután a vasárnapi, Wembley-ben rendezett döntőben hátrányból fordítva legyőzte az Aston Villát.

A jó iramú találkozót a United ugyan tartalékosabban kezdte, viszont így is meglepetést keltett, hogy a birminghamiek kerültek előnybe. Az 5. percben Vidics faultolta Agbonlahort, s a megítélt büntetőből Milner volt eredményes.

Nem kellett sokat várni az egyenlítő találatra – nyolc perccel később Berbatov szerzett labdát a körülményes Dunne hibájából, s passzát követően Owen igazolta (újfent), hogy lehet számítani rá. Az első játékrészben több gól nem esett, a döntősök a másodikra tartalékoltak.

Szünet után a bajnok volt veszélyesebb, Pak Dzsi-szung révén kapufát is elért, a döntő találatot viszont a Valencia beíveléséből a kapuba fejelő, s a megsérülő Owent váltó Rooney vitte be; a csatár idénybeli 28. gólját érte el.

A MU története során negyedszer (1992, 2006, 2009, 2010) diadalmaskodott a sorozatban, Sir Alex Ferguson vezetőedzővel pedig 26. trófeáját nyerte a gárda.

Rooney ezúttal is ellenállhatatlanul futballozott (MTI/EPA)

A bajnokságban is rendeztek mérkőzéseket. A Tottenham első félidejei teljesítményének köszönhetően legyőzte az Evertont, míg a Gera Zoltánnal felálló Fulham döntetlent játszott a Fülöp Mártont nélkülöző Sunderland otthonában.

A Liverpool is kezdi elkapni a fonalat, a vörösök formajavulása nem utolsó sorban annak is köszönhető, hogy a két ász, Gerrard és Torres kezdi túltenni magát a sorozatos sérüléseken.

A Blackburn elleni, rendkívül sok szabálytalankodással tarkított mérkőzésen – egy Benajun-Gerrard kényszerítő után – a csapatkapitány szerzett vezetést, s bár Carragher kezezését követően Keith Andrews tizenegyesből egyenlített, az első félidő hajrájában Torres Maxi Rodriguez remek kanyarintásából megszerezte a győztes találatot.

A spanyol 2010-ben először volt eredményes, míg a bajnokságban már 13 gólnál tart.

ligakupa, döntő

Manchester United-Aston Villa 2-1 (1-1)
London, Wembley, 88 596 néző. Vezette: Dowd
Gól: Owen (13.), Rooney (74.), illetve Milner (5., 11-esből)
MU: Kuszczak – Rafael Da Silva (Neville, 66.), Vidics, Evans, Evra – Pak (Gibson, 85.), Carrick, Fletcher, Valencia – Owen (Rooney, 42.), Berbatov
Aston Villa: Friedel – Dunne, Cuellar (Carew, 80.), Warnock, Collins – A Young, Milner, Petrov, Downing – Agbonlahor, Heskey

Premier League, 28. forduló:
Liverpool-Blackburn 2-1 (2-1)
Gól: Gerrard (20.), Torres (44.), illetve Andrews (40., 11-esből)

Sunderland-Fulham 0-0

Tottenham-Everton 2-1 (2-0)
Gól: Pavljucsenko (11.), Modric (28.), illetve Yakubu (55.)

Az élcsoport:
1. Chelsea 61, 2. Manchester United 60, 3. Arsenal 58, 4. Tottenham 49 (50-27), 5. Manchester City 49 (52-35, 27), 6. Liverpool 48 (45-28), 7. Aston Villa 48 (37-21, 26), 8. Birmingham 40 (27)