Fehérváron nyert a listavezető Debrecen

A listavezető Debrecen Demjén Gábor első félidőben szerzett góljával 1-0-ra nyert a Fehérvár otthonában a Soproni Liga 18. fordulójának nyitómérkőzésén.

Nagy lendülettel kezdett a Fehérvár, de Poleksic az első négy percben három alkalommal is bravúrral mentette meg a DVSC-t a góltól.

Ami nem sikerült az egyik oldalon, az a másikon igen, a 15. percben Demjén értékesítette a félidő egyetlen Loki-helyzetét.

Oláh Lóránt és Horváth Gábor összecsapása (MTI)

A veszélyesebben játszó fehérváriak küzdöttek az egyenlítésért, de egy lesgólt tudtak szerezni.

A második félidőben a hazaiak két játékosa is a kiállítás sorsára jutott: Farkas Balázs rossz ütemű becsúszását Leandro bánta, míg Horváth Gábor második sárgája után mehetett idő előtt zuhanyozni, így a Debrecen elvitte a három pontot Fehérvárról

soproni liga, 18. forduló

Fehérvár-DVSC 0-1 (0-1)
Székesfehérvár, 1457 néző. Vezette: Vad II
Gól: Demjén (15.)
Kiállítva: Farkas B. (75.), Horváth G. (90.)
Sárgalap: Radovics (36.), Sifter (73.), Nagy D. (74.), Horváth G. (77., 90.), illetve Kiss Z. (56.)
Fehérvár: Sebők – Andics, Radovics (Koller, 46.), Horváth G., Mohl – Nagy D., Farkas B., Sifter (Szakály D., 80.), Pavlicsics (Vujovics, 46.) – Sitku, Alves
DVSC: Poleksic – Bernáth, Bíró, Mészáros, Varga J. – Leandro, Kiss Z., Demjén, Czvitkovics (Csoszics, 86.) – Rudolf (Szakály P., 34.), Oláh (Rezes, 90.)

Az élcsoport:
1. DVSC 36 pont (16 mérkőzés), 2. Újpest 33 (16), 3. Vasas 31 (16), 4. Haladás 24 (22-13, 15), 5. Fehérvár 24 (19-21, 17), 6. Nyíregyháza 24 (21-17, 16)