Csoportgyőztes a női asztalitenisz-válogatott

A csoportrangadóját is 3:0-ra nyerte a címvédő magyar női válogatott az asztaliteniszezők szentpétervári Európa-bajnokságán, ezzel az első hely birtokosaként jutott tovább négyeséből.

A szövetség tájékoztatása szerint a Spanyolország elleni győzelem egyáltalán nem volt sima, mindhárom lány mérkőzéslabdát hárítva nyert.

Rögtön az elején Tóth Krisztina 0-2-ről fordított Dvorak ellen úgy, hogy a döntő játszmában 14-12-re nyert. Ezután Póta Georgina játszott a spanyolok kínaija ellen, aki Nantes-ban, az európai olimpiai selejtezőn nagyon simán megverte. Ezúttal Póta bizonyult jobbnak, szintén öt játszmában, Tóthhoz hasonló végjátékkal (15-13). Lovas Petra sem akart lemaradni a társaktól, ő is izgalmas végjátékot produkálva diadalmaskodott Ramirez ellen, tovább őrizve ezzel a hibátlan magyar mérleget.

Százszázalékosak Pótáék (MTI/EPA)

A hétfői negyeddöntőben a D csoport másodikja, a két honosított kínaival felálló Ausztria lesz az ellenfél.

A csoportselejtezők nagy meglepetése, hogy a házigazda Oroszország válogatottja csak a 9-16. helyért játszhat, miután még a nyitányon kikapott Csehország legjobbjaitól, míg a vereséggel kezdő románok végül hármas körbeverés után a felsőházba jutottak, a németek kárára. A magyarok csoportjában a két évvel ezelőtti vb-bronzérmes fehéroroszok utolsók lettek.

Szentpétervár, Európa-bajnokság, női csapat, 3. forduló
A csoport
Magyarország – Spanyolország 3:0

Tóth Krisztina – Galia Dvorak 3:2 (-7, -7, 8, 6, 12)
Póta Georgina – Zhu Fang 3:2 (7, -9, -7, 7, 13)
Lovas Petra – Sara Ramirez 3:2 (7, -10, 12, -7, 11)

A csoportok végeredménye:
A csoport: 1. Magyarország 6 pont, 2. Spanyolország 5, 3. Franciaország 4, 4. Fehéroroszország 3

—-Utolsók a férfiak—-

A magyar férfi válogatott 3-1-re kikapott a címvédő német csapattól a szentpétervári asztalitenisz Európa-bajnokságon, és így Harczi Zsolt együttese csoportjában az utolsó, negyedik helyen végzett.

Az olimpiai ezüstérmes németeknél Boll és Ovtcharov egyaránt pihenőt kapott, így Harczi is változtatott az összeállításon: Zombori Dávid és Nagy Krisztián is élete első Európa-bajnoki csapatmérkőzését játszhatta. Utóbbinak mindjárt sikerült is a bravúr Cristian Süss 3-1-es legyőzésével.

A férfi válogatott hétfőn – magyar idő szerint 11 órakor – a görögökkel mérkőzik a 9-16. helyért.