A Leverkusen megállította a Hoffenheimet

A Bundesliga harmadik fordulójában a Bayer Leverkusen háromgólos győzelmet aratott hazai pályán az eddig százszázalékos teljesítményt nyújtó Hoffenheim ellen. A Werder kikapott Mönchengladbachban.

Bő negyedóra elteltével a Leverkusen már 2-0-ra vezetett az éllovas ellen, s bár a Salhovic centerezése után a kapuba fejelő Ibisevic révén az újonc szépített, Kiessling a szünet előtt visszaállította a különbséget.

Manuel Friedrich a hazaiak második gólját szerzi a hoffenheimiek ellen (dpa)

Az Ibisevic elleni szabálytalanság után Salihovic büntetőből ismét csökkentette a fórt, a hajrá ellenben a házigazdáké volt: előbb a svájci Barnetta, és a duplázó Kiessling is betalált Özcan kapujába. Lőw Zsolt nem lépett pályára a vendég együttesben.

A Hamburg Bielefeldben negyven perces előnyt adott az Arminiának, ám a szünet előtt Reinhardt szépített, majd a középhátvéd Trochowski jobboldali beívelése után fejjel szerezte meg második találatát.

A hajrában Olic és Jarolim találataival nyertek az északiak, akik tapadnak a Bochum ellen vérszegény diadalt arató, ámde a táblázat élére ugró gelsenkircheniekre.

Boldog hamburgiak: dobogós a HSV (dpa)

A Werder Bremen a mönchengladbachi Borussia Parkban már 3-0-ra is „égett” – a válogatottban sikeresen bemutatkozó Marín Matmour és Baumjohann góljánál is előkészítőként jeleskedett – a londoni kaland után első német egyesületéhez visszatérő Pizarro és Diego már csak szépíteni tudott.

A Dortmund 1-0-ra nyert a Cottbus otthonában, Hajnal Tamást a dobogóra ugró vendégek mestere a 78. percben cserélte le.

Bundesliga, 3. forduló

Schalke-Bochum 1-0 (1-0)
Gól: Westermann (36.)
Kiállítva: Fuchs (90., Bochum)

Wolfsburg-Frankfurt 2-2 (1-1)
Gól: Grafite (27.), Dejagah (51.) ill. Amanatidisz (22.), Toski (84.)

Mönchengladbach-Bremen 3-2 (2-0)
Gól: Matmour (13.), Friend (30.), Baumjohann (71.) ill.Pizarro (79.), Diego (89.)

Leverkusen-Hoffenheim 5-2 (3-1)
Gól: Haggui (8.), Friedrich (17.), Kiessling (36., 87.), Barnetta (83.) ill. Ibisevic (20.), Salihovic (58., 11-esből)

Cottbus-Dortmund 0-1 (0-1)
Gól: Subotic (45.)

Bielefeld-Hamburg 2-4 (1-1)
Gól: Katongo (9.), Wichniarek (37.) ill. Reinhardt (40., 50.), Olic (64.), Jarolim (77.)

Az élcsoport:
1. Schalke 7 pont (5-1), 2. Hamburg 7 (8-5), 3. Dortmund 7 (5-3), 4. Leverkusen 6 (9-5), 5. Hoffenheim 6 (6-5), 6. Wolfsburg 5 (6-5)