Élő Foci

Két fejesgól és iksz a spanyol klasszikuson

Szombat délután rendezték a spanyol labdarúgó-bajnokság szuperrangadóját, a 14. fordulóban a Real Madrid az FC Barcelona vendége volt.

Az első félidőben szinte semmi nem történt a pályán, mindkét együttes kivárásra játszott, szinte helyzetet is alig lehetett feljegyezni. A második játékrész már sokkal élvezhetőbb és izgalmasabb volt.

Az 53. percben Neymar szabadrúgása után Luis Suárez bólintott a hálóba négy méterről (1-0). Az már más kérdés, hogy Varane hogyan védekezett, és a leshelyzet is felmerült. A vezető gól után Neymar és Messi is lezárhatta volna a mérkőzést, de elpuskázták az adódó lehetőséget.

A Real előtt szinte helyzet sem adódott a második játékrészben, egy pontot mégis megmentettek. A rendes játékidő utolsó percében Modric szabadrúgása után Ramos üresen maradt, és a kapuba fejelt (1-1).

A döntetlen miatt a hat pont különbség megmaradt a két együttes között a tabellán.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

Eredmény – La Liga, 14. forduló

FC Barcelona – Real Madrid 1-1 (0-0)
Barcelona, Camp Nou, vezeti: Carlos Clos Gómez

Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Busquets, Rakitic (Iniesta 60.), André Gomes (Arda 77.) – Messi, Suárez, Neymar (D. Suárez 87.)

Real Madrid: Keylor Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Kovacic (Mariano Díaz 86.), Modric, Isco (Casemiro 66.) – Lucas Vázquez, Benzema (Asensio 77.), Cristiano Ronaldo

Gólszerző: Suárez (53.) ill. Ramos (90.)

Sárga lap: Neymar (28.), Suárez (75.), Busquets (84.), Mascherano (90.) ill. Isco (13.), Carvajal (80.)

Egyenlít a Real!

Modric szabadrúgása után Sergio Ramos teljesen tisztán ugorhatott fel fejelni, ter Stegen csak beleérni tudott a labdába (1-1). A semmiből egyenlítettek a vendégek.

Messi célt téveszt

Iniesta zseniális indítása után a hosszú alsó mellé lőtt az argentin.

Carvajal...

A jobbhátvéd legalább egy ütemet késett, fel is rúgta Neymart, majd műesést reklamált.

Csere itt is, ott is

A Realnál Benzema helyett Asensio, míg a megsérülő André Gomes helyére Arda Turan állt be a katalánoknál.

Suárez kidumált magának egy sárgát

Az uruguayi ellökte ellenfelét, majd utána Varane kezére pattant a labda. A gólszerző pedig persze csak utóbbit vette észre. Addig reklamált, míg kapott egy lapot.

Oldalháló

Most Iniesta került lövőhelyzetbe, de a próbálkozása Carvajal lábáról az oldalhálóba pattant.

Zidane is változtat

Isco helyett Casemiro a pályán. A brazil is sérülésből jött vissza.

Iniesta kap 30 percet

Pályán a sérülésből visszatérő középpályás. Rakitic hagyta el a pályát.

A semmiből vezet a Barca

Neymar szabadrúgása után Suárez Varane szorításában bólintott a kapuba nagyjából négy méterről (1-0).

Vége az első félidőnek

Láttunk már jobb Barca-Realt is. Sok helyzet nincs, a vendégek valamivel veszélyesebbek a kapura.

Majdnem öngól hazai részről

Isco remekül indult meg a pálya közepéről, Benzema elé tálalt, a francia középre tett átadása majdnem bepattant Piqué lábáról. A szöglet után Varane tudott fejelni, de pont a kapus kezébe.

Kezezés, de nincs büntető

Jordi Alba adta volna be a labdát, de Carvajal kezéről lepattant a játékszer a tizenhatoson belül. Nem volt leszorítva a keze, de a spori nem ítélt tizenegyest.

Megint CR

Egy perccel az előző lövése után két védőt is kicselezett a portugál, de a nem túl erős kísérletét fogta a német kapus.

Végre valami!

Neymar eladott labdája után Ronaldo iramodott meg a bal szélen, de az éles szögből leadott próbálkozását szögletre ütötte ter Stegen. A sarokrúgásból végül nem lett semmi.